Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
30.12.2010 17:03 - 1/3 от дипломатите - сътрудници и офицери на Държавна сигурност са назначени от СДС
Автор: meto76 Категория: Политика   
Прочетен: 3397 Коментари: 2 Гласове:
6

Последна промяна: 30.12.2010 17:09

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
1/3 от дипломатите - сътрудници и офицери на Държавна сигурност са назначени от СДС от Anton Todorov на 30 декември 2010 г. в 11:10  

Сътрудници и офицери на Държавна сигурност, назначени през управленския мандат на ОДС с премиер Иван Костов и външен министър Надежда Михайлова или неотзовани от синьото правителство и синия президент:

 

 1. Александър Димитров Димитров (Извънреден и пълномощен посланик в Киев от 01.01.2001 г. до 20.10.2002 г.)

2. Альоша Иванов Неделчев (Извънреден и пълномощен посланик в Лисабон от 27.03.2000 г. до 31.01.2005 г.)

3. Атанас Иванов Будев (Извънреден и пълномощен посланик в Буенос Айрес от 10.03.2000 г. до 31.07.2006 г.)

4. Боби Николов Бобев (Извънреден и пълномощен посланик в Тирана от 08.03.1998 г. до 31.07.2006 г.)

5. Богдан Боянов Мирчев (Генерален консул в Мюнхен от 01.08.1997 г. до 31.07.2000 г.)

6. Богдан Иванов Богданов (Извънреден и пълномощен посланик в Атина от 29.04.1991 г. до 14.07.1993 г.)

7. Богомил Станимиров Величков (Извънреден и пълномощен посланик в Мексико от 21.10.1991 г. до 11.03.1993 г.)

8. Бойко Христов Мирчев (Извънреден и пълномощен посланик в Сеул от 27.10.1991 г. до 21.06.1996 г.)

9. Борис Иванов Павлов (Извънреден и пълномощен посланик в Адис Абеба от 08.10.1990 г. до 24.02.1993 г.)

10. Валентин Добрев Петров (Постоянен представител, посланик в Женева от 09.05.1993 г. до 04.11.1997 г. Извънреден и пълномощен посланик в Лондон от 04.03.1998 г. до 07.06.2005 г.)

11. Велизар Пенков Енчев (Извънреден и пълномощен посланик в Загреб от 21.08.1997 г. до 27.10.2002 г.)

12. Венцислав Ангелов Иванов (Извънреден и пълномощен посланик в Бразилия от 26.02.2000 г. до 12.03.2006 г.)

13. Венцислав Данаилов Кънев (Извънреден и пълномощен посланик в Триполи от 18.02.1990 г. Извънреден и пълномощен посланик в Бейрут от 13.08.1996 г. до 20.10.1998 г.)

14. Георги Дойчев Юруков (Извънреден и пълномощен посланик в Белград от 03.08.1994 г. до 17.10.1998 г. Извънреден и пълномощен посланик в Сараево от 23.08.1999 г. до 19.02.2002 г.)

15. Георги Петров Късов (Извънреден и пълномощен посланик в Акра от 08.10.1990 г. до 24.08.1998 г.)

16. Димитър Алексиев Божилов (Извънреден и пълномощен посланик в Делхи от 28.01.1993 г. до 17.09.1998 г.)

17. Димитър Андреев Димитров (Извънреден и пълномощен посланик в Кувейт от 25.12.1993 г. до 08.04.1999 г.)

18. Димитър Илиев Лазаров (Извънреден и пълномощен посланик в Рим от 17.03.1995 г. до 15.08.2001 г.)

19. Димитър Константинов Икономов (Извънреден и пълномощен посланик в Сеул от 09.10.1996 г. до 01.08.2001 г.)

20. Димитър Константинов Кисимов (Извънреден и пълномощен посланик в Осло от 15.09.1990 г. до 17.07.1993 г.)

21. Димитър Филипов Серафимов (Генерален консул в Торонто от 31.08.1992 г. до 01.02.1999 г.)

22. Димитър Цветанов Цанев (Извънреден и пълномощен посланик в Пекин от 05.05.1999 г. до 15.08.2003 г.)

23. Евгений Пенков Еков (Извънреден и пълномощен посланик в Кишинев от 23.09.2001 г. до 30.09.2005 г.)

24. Елена Петкова Кирчева (Извънреден и пълномощен посланик в Берн от 21.08.1991 г. до 21.06.1996 г. Извънреден и пълномощен посланик в Хелзинки от 14.08.1999 г. до 06.07.2001 г. Извънреден и пълномощен посланик във Виена от 11.07.2001 г. до 20.07.2005 г.)

25. Жасмин Николова Генова (Извънреден и пълномощен посланик в Стокхолм от 04.04.1998 г. до 23.02.2003 г.)

26. Иван Янков Христов (Извънреден и пълномощен посланик в Мексико от 17.08.2000 г. до 31.01.2006 г.)

27. Илиян Драганов Василев (Извънреден и пълномощен посланик в Москва от 04.02.2000 г. до 30.06.2006 г.)

28. Илко Климентов Шивачев (Генерален консул в Солун от 21.10.1995 г. до 28.02.2003 г.)

29. Йордан Петров Величков (ранг "посланик" от 01.03.1991 г.)

30. Кирил Тодоров Димитров (II секретар, временно управляващ посолството в Хелзинки от 20.7.1997 г. до 30.6.2003 г.)

31. Кирил Христов Кирилов (Съветник, временно управляващ посолството в Хавана от 21.02.2001 г. до 30.04.2002 г.)

32. Константин Стефанов Главанаков (Извънреден и пълномощен посланик в Токио от 12.04.1991 г. до 01.01.1995 г.)

33. Людмил Петков Спасов (Извънреден и пълномощен посланик в Триполи от 02.09.1999 г. до 20.09.2003 г.)

34. Минко Николов Ноев (I секретар, временно управляващ посолството в Осло от 01.01.2001 г. до 20.04.2001 г.)

35. Никола Иванов Калудов (Извънреден и пълномощен посланик в Лисабон от 09.09.1996 г. до 31.07.1999 г.)

36. Никола Иванов Карадимов (Постоянен представител, посланик в Брюксел от 15.12.1997 г. до 12.06.1999 г. Преди това министър на териториалното развитие, жилищната политика и строителството в кабинетите на Филип Димитров. После секретар по външната политика на президент Георги Първанов.)

37. Николай Василев Богданов (ранг "посланик" от 18.11.1991 г.), Николай Георгиев Караколев (I секретар, временно управляващ посолството в Любляна от 01.1.2001 г. до 31.3.2001 г.)

38. Николай Михайлов Андреев (Извънреден и пълномощен посланик в Бейрут от 01.07.1999 г. до 30.11.2004 г.)

39. Огнян Райчев Пишев (Извънреден и пълномощен посланик във Вашингтон от 10.12.1990 г. до 01.07.1994 г. Преди това работил за Луканов по проекта НЕВА.)

40. Петко Теофилов Димитров (Извънреден и пълномощен посланик в Кайро от 20.08.1991 г. до 01.02.1999 г.)

41. Петър Георгиев Воденски (Извънреден и пълномощен посланик в Кишинев от 31.08.1995 г. до 31.12.1999 г.)

42. Пламен Христов Петков (Извънреден и пълномощен посланик в Хелзинки от 11.08.1995 г. до 27.07.1999 г.)

43. Румен Георгиев Чолаков (Извънреден и пълномощен посланик в Никозия от 18.05.1991 г. до 25.10.1992 г.)

44. Румен Димитров Цанев (Генерален консул в Солун от 27.07.1990 г. до 19.10.1995 г.)

45. Светлозар Владиславов Панов (Извънреден и пълномощен посланик в Будапеща от 10.12.1999 г. до 15.08.2003 г.)

46. Светломир Велев Баев (Извънреден и пълномощен посланик в Тел Авив от 10.09.1992 г. до 18.12.1999 г.)

47. Слав Василев Данев (Извънреден и пълномощен посланик в Отава от 12.10.1992 г. до 16.11.1999 г.)

 

48. Стефан Борисов Наумов (Извънреден и пълномощен посланик в Тирана от 31.05.1990 г. до 26.03.1997 г.)

49. Стефан Наумов Йорданов (Извънреден и пълномощен посланик в Букурещ от 07.09.1990 г. до 11.03.1993 г.)

50. Стоил Фердов Миланов (Генерален консул в Минск от 27.12.1989 г. до 28.12.1992 г.)

51. Стоян Анатолиев Тончев (I секретар, временно управляващ генералното консулство в Ню Йорк от 01.01.2000 г. до 01.11.2002 г.)

52. Стоян Георгиев Давидов (Съветник, временно управляващ посолството в Бейрут от 02.09.1990 г. до 01.07.1993 г.)

53. Стоян Живков Сталев (Извънреден и пълномощен посланик в Бон от 18.03.1991 г. до 07.08.1998 г. Извънреден и пълномощен посланик в Анкара от 07.08.1998 г. до 05.03.2006 г.)

54. Тодор Петков Дичев (Постоянен представител, посланик в Женева от 01.11.1990 г. до 12.01.1993 г.)

55. Тодор Таков Рибаров (ранг "посланик" от 15.10.1991 г.)

56. Христо Йорданов Йорданов (Съветник, временно управляващ посолството в Претория от 02.03.1996 г. до 30.11.2001 г.)

57. Христо Петков Тепавичаров (Извънреден и пълномощен посланик в Хараре от 29.09.1990 г. до 24.08.1992 г.)

58. Цанко Василев Яблански (Извънреден и пълномощен посланик в Тел Авив от 03.12.1999 г. до 15.07.2003 г.)

59. Цветан Петров Димитров (Извънреден и пълномощен посланик в Лагос от 04.07.1993 г. до 25.03.2000 г.)

60. Цонко Маринов Георгиев (Извънреден и пълномощен посланик в Буенос Айрес от 25.09.1990 г. до 01.04.1993 г.)

61. Юксел Мюмюн Ахмед (Съветник, временно управляващ посолството в Баку от 01.01.2001 г. до 30.6.2003 г.).

От проверените 462-а дипломати, 190 са били агенти на ДС. Трима не подлежат на проверка. 26 души са починали и имената им не се оповестени. Един от починалите е кадърът на СДС Владимир Иванов Филипов – член на БКП и син на първия секретар на Благоевски районен комитет на БКП – София. Неговото име излезе при предишна проверка.

Общо 32,1 на сто от дипломатите-ченгета са били назначени от СДС, останали са непокътнати за цял мандат или за по няколко години. В списъка липсва например Марин Райков – заместник-министър и син на вербовчика на някогашния френски военен министър Шарл Ерню Райко Николов. Няма го и Михаил Антов – член на БКП, а сетне и на БСП, назначен от Надежда Нейнски за посланик в Кайро. Антов е бил началник на първия съпруг на бившата външна министърка Камен Михайлов – член на БКП, син на партиен секретар и виден приватизатор от ерата „Костов” по времето, когато заедно са били на работа в Египет през тоталитарния режим. Отсъстват също един бивш председател на Народното събрание, един представител в ООН, липсва Елена Поптодорова – посланик пореден мандат в САЩ, отсъства Ирина Бокова – шеф на ЮНЕСКО и т.н. и т.н.

http://www.facebook.com/note.php?note_id=187093367973515&id=1184776203






Гласувай:
6
0



1. lubov13 - И СЕГА СА СЪЩИТЕ НЕГОДНИЦИ!
30.12.2010 18:01
42. Пламен Христов Петков (Извънреден и пълномощен посланик в Хелзинки от 11.08.1995 г. до 27.07.1999 г.)
И СЕГАШНИТЕ МУ САРАТНИЦИ И ДЕРИБЕЙ СА СЪЩАТА СТОКА!


цитирай
2. meto76 - Честито на всички седерасти!
30.12.2010 18:22
Честито на всички седерасти!
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: meto76
Категория: Политика
Прочетен: 13321729
Постинги: 4396
Коментари: 12131
Гласове: 9760
Спечели и ти от своя блог!
Архив
Календар
«  Юли, 2021  
ПВСЧПСН
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031